Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt samochodowy?

Mnogość banków, a w nich najróżniejszych ofert kredytowych powoduje ból głowy jeszcze zanim zabierzemy się za formalności. Rodzi się mnóstwo pytań: jaki bank wybrać, jaki kredyt, która oferta jest najkorzystniejsza? Zanim więc zdecydujemy się na konkretny produkt, musimy poświęcić trochę czasu na zbadanie rynku. Przede wszystkim szczególną uwagę zwróćmy na koszty kredytu, http://www.finansezglowa.com.pl pomaga rozsądnie podejść do tego tematu.

Oprocentowanie w kredycie samochodowym.

Wysokość oprocentowania jest uzależniona od tego, czy samochód który zamierzamy kupić będzie nowy, czy używany. Banki mogą udzielić kredyt samochodowy na auta nie starsze niż 10-cio letnie, a im starszy będzie pojazd, tym oprocentowanie będzie wyższe. Najniższego oprocentowania możemy się spodziewać przy zakupie samochodów nowych, albo maksymalnie 2 – 3 letnich.

Prowizja za kredyt.

Praktyką większości banków jest pobieranie prowizji za samo przyznanie kredytu. Jednak klient może tutaj prowadzić z bankiem negocjacje. Stali klienci, którzy w banku posiadają konto osobiste albo inny kredyt mogą liczyć na obniżenie prowizji.

Ważna ustawa o kredycie konsumenckim.

Ustawie o kredycie konsumenckim podlega każdy kredytobiorca, zaciągający kredyt na kwotę do 80 000,00 zł. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ bank udzielający takiego kredytu musi przedstawić klientowi wysokość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Co da nam znajomość RRSO? Będziemy wiedzieć ile tak naprawdę kredyt będzie nas kosztował, ponieważ RRSO uwzględnia całkowity koszt kredytu, z prowizjami, odsetkami i dodatkowymi opłatami. Jest jeszcze jeden przywilej wynikający z ustawy o kredycie konsumenckim, a mianowicie możliwość odstąpienia od umowy kredytowej w ciągu 14 dni od momentu jej podpisania. Jeśli więc nie mamy pewności co do słuszności naszej decyzji, albo nagle nastąpiła u nas zmiana sytuacji finansowej, nie wahajmy się skorzystać z tego przywileju.

Bank tradycyjny a bank samochodowy.

Kredyt samochodowy w banku tradycyjnym niczym nie różni się od innych kredytów. Należy spełnić pewne formalności, aby bank wydał decyzję kredytową. Jednak wszelkie opłaty prowizyjne, jak również odsetki, są stosunkowo wysokie. Ciekawą alternatywą dla banków tradycyjnych są banki samochodowe związane z konkretną marką. Banki te mają swoje oddziały w salonach samochodowych, tak więc zarówno kupno samochodu jak i jego kredytowanie załatwimy w jednym miejscu. W banku samochodowym możemy spodziewać się niższego oprocentowania, a także mamy możliwość negocjacji ceny samochodu.

admin środa, 13 luty 2019 - 10:01 am | | Domyślne