Raty czy kredyt? Co warto wybrać?

Decydując się na zakup nowego sprzętu gospodarstwa domowego rzadko możemy pozwolić sobie na pokrycie kosztów zakupu z własnej kieszeni. W takiej sytuacji trzeba poszukać odpowiedniego finansowania co nie jest łatwym zadaniem. W dzisiejszych czasach możemy skorzystać z zakupów na raty lub kredytu gotówkowego. Co jest lepszym, bezpieczniejszym i tańszym rozwiązaniem?

Zalety zakupów na raty

Podstawową zaletą zakupów na raty jest z całą pewnością ich wygoda. Gdy potrzebujemy nowego sprzętu kuchennego, telewizora czy komputera wystarczy udać się do sklepu i wybrać interesujący nas model. Resztę formalności załatwią za nas pracownicy sklepu. Samo składanie wniosku o przyznanie rat trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga od nas wielu zaświadczeń czy dokumentów. Jest to więc spora oszczędność czasu w porównaniu do konieczności odwiedzania banków w celu zaciągnięcia kredytu gotówkowego.

Zalety kredytów gotówkowych

Jeśli chcemy wybrać się na zakupy z kredytem gotówkowym o jego zaciągnięciu musimy niestety pomyśleć już wcześniej. Jest to jednak jedyna wada takiego rozwiązania. Poza tym zakupy z kredytem gotówkowym mają sporo zalet.

Przede wszystkim są tańsze. Nie da się bowiem ukryć, że firmy, które udzielają zakupów na raty znacznie częściej narzucają większe opłaty obowiązkowe i prowizje co bywa poważnym problemem. Dodatkowo, decydując się na skorzystanie z kredytu gotówkowego mamy znacznie większy wybór. Możemy bowiem wybierać spośród ofert kilkunastu działających na naszym rynku banków. Tymczasem sklepy oferujące zakupy na raty współpracują co najwyżej z dwoma - trzema z nich. Warto również dodać, że decydując się na zaciągnięcie kredytu nie musimy brać go w wysokości ceny sprzętu, który chcemy kupić. Możemy zarówno pożyczyć tylko brakującą nam część pieniędzy lub większą sumę, która pozwoli nam przeznaczyć gotówkę również na inne cele.

Podsumowując, zarówno zakupy na raty jak i zaciągniecie kredytu gotówkowego to dobre i bezpieczne sposoby finansowania swoich planów zakupowych. Nie da się jednak ukryć, że decydując się na kredyt gotówkowy możemy zrobić zakupy za znacznie wyższą kwotę, poza tym nie musimy przeznaczać całej kwoty na jeden tylko cel. Poza tym, kredyty często okazują się tańszym rozwiązaniem.

admin piątek, 07 lipiec 2017 - 11:40 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , , ,