Ciekawe pojęcia z lokatami związane.

Forma inwestowania, która polega na pomnażanie naszego kapitału za pomocą zbiorowego inwestowania w lokaty, akcje czy też obligacje to nic innego jak fundusze inwestycyjne. Dzięki takim funduszom mamy szansę na lokowanie swoich pieniędzy w instrumenty jakie normalnie nie byłyby dla nas dostępne. Takie inwestowanie nie zawsze, ale jednak czasami wiąże się z ryzykiem, że zamiast zarobić lokując swoje pieniądze możemy na tym stracić je w całości lub nic na nich nie zarobić. Po zakończeniu czasu jaki został zawarty w umowie z bankiem do naszego kapitału zostają dopisane odsetki. Taki manewr nazywamy kapitalizacją odsetek. Jest to pojęcie związane z lokatami. W przypadku większości z lokat zakładanych na określony czas kapitalizacja odsetek ma miejsce po zakończeniu okresu lokowania pieniędzy, a uzbierane odsetki są nam wypłacane na koniec łącznie z kapitałem jaki wpłaciliśmy na lokatę. Taka kapitalizacja odsetek najczęściej ma miejsce w regularnych odstępach czasu. Najczęściej co miesiąc, kwartał, a w przypadku niektórych lokat kapitalizacja odsetek ma miejsce codziennie. Kapitalizacja odsetek ma bezpośredni wpływ na zysk z terminowych depozytów. Bardzo często z założeniem lokaty wiąże się założenie konta oszczędnościowego. Jest to rachunek, jakiego głównym celem jest oszczędzania poprzez gromadzenie na nim środków pieniężnych. W przeciwieństwie do lokaty konto oszczędnościowe ma nieograniczony dostęp do środków jakie uda się na nim zgromadzić. Ma miejsce tutaj częstsza kapitalizacja odsetek niż w przypadku lokat, a oprocentowanie takiego konta zwykle jest mniejsze niż oprocentowanie na lokacie terminowej.

Read More

admin | piątek, 21 kwiecień 2017 - 10:42 am | | Domyślne

Kredyty na dobrych warunkach.

Czy łatwo znaleźć dobry kredyt.

Znalezienie kredytu na naprawdę dobrych warunkach nie jest cale takie proste. Oferty są często tak do siebie podobne i mają jedynie niewielkie różnice, że ciężko wybrać tą najlepszą. Zdarza się, że to właśnie te niewielkie różnice sprawiają, że jeden kredyt od drugiego jest bardziej opłacalny. Często narażamy się na wybranie kredytu, którego odsetki będą naprawdę duże. Dzieje się tak przeważnie z niewiedzy. Wydaje nam się, ze kredyt jest bardo opłacalny, a osoba, która nam go oferuje jest bardzo życzliwa i chce dla nas jak najlepiej. To właśnie są najczęstsze oszustwa ze strony kredytodawców. Wykorzystują niewiedzę swoich klientów i oferują im kredytu, które spłacą z dużą nawiązką.

Read More

admin | poniedziałek, 20 marzec 2017 - 12:12 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , , , ,

Kredyt hipoteczny to nie tylko złe strony.

Co tak właściwie należy wiedzieć o kredycie hipotecznym? Istnieją specyficzne elementy o jakich należy się dowiedzieć. Z pewnością posiadania własnego mieszkanie to marzenie niemalże każdej osoby. Tylko nieliczne osoby są w stanie kupić je za całą gotówkę. Dach nad głową to potrzeba podstawowa każdego człowieka. Chcąc uzyskać taki luksus nie warto odwlekać w nieskończoność takiej decyzji. Niezbędne w tym przypadku jest to, aby wykorzystać pomoc bank.

Read More

admin | piątek, 17 luty 2017 - 12:47 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , ,