Przykłady kredytów hipotecznych.

Kredyt hipotecznyw Banku BGŻ BNP Paribas.

Kredyt hipoteczny jakiego udziela Bank BGŻ BNP Paribas udzielany jest tylko w walucie polskiej. Można go spłacać maksymalnie przez okres 30 lat, a kredytobiorca w dniu kiedy spłaci to zobowiązanie nie powinien mieć więcej niż 75 lat. Nie ma możliwości uśrednienia wieku kredytobiorcy. Maksymalna kwota kredytu o jaką można wnioskować stanowi 80% wartości nieruchomości. Kwota minimalna pożyczki hipotecznej to 50 000 złotych, zaś maksymalna stanowi 70% wartości nieruchomości z okresem spłaty do 20 lat. Marża banku jest dosyć atrakcyjna i bank może być sporą konkurencją dla innych kredytodawców. Stopa referencyjna dla kredytu hipotecznego w złotówkach wynosi WIBOR 3M lub WIBOR 6M. Oznacza to, że stopa referencyjna zmienia się co trzy miesiące lub co pół roku. Za udzielenie kredytu hipotecznego Bank BGŻ BNP Paribas pobiera prowizję w wysokości od 0% do maksymalnie 5% pożyczonej kwoty. Za wcześniejszą spłatę kredytu przed upływem trzech lat trzeba zapłacić tytułem prowizji 3%. Po trzech latach można spłacić kredyt wcześniej bez żadnej prowizji. Bank zajmuje się wyceną nieruchomości za którą kredytobiorca również musi zapłacić. Za wycenę mieszkania zapłacimy około 270 złotych, za wycenę domu około 295 złotych, za działkę 307 złotych, a za lokal użytkowy koszt wyceny bank ustala indywidualnie. Nawet w przypadku, kiedy bank odmówi klientowi przyznania kredytu hipotecznego, za wycenę nieruchomości trzeba będzie i tak zapłacić.

Read More

admin | wtorek, 31 lipiec 2018 - 2:33 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Z jakimi instrumentami inwestycyjnymi najlepiej połączyć lokaty bankowe?

Oszczędzanie wyłącznie na lokatach bankowych to średnie rozwiązanie ze względu na stosunkowo niskie oprocentowanie. Racjonalne połączenie lokat bankowych z instrumentami rynku kapitałowego to bardzo ciekawy pomysł na udoskonalenie długoterminowych stóp zwrotu. Pojawia się jednak pytanie, z jakimi konkretnie instrumentami warto zestawiań lokaty bankowe? W artykule poznasz charakterystykę najciekawszych narzędzi inwestycyjnych, które możesz opanować dość nieźle w krótkim czasie, bez dużej wiedzy ekonomicznej.

Read More

admin | czwartek, 24 maj 2018 - 11:50 am | | Domyślne

Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Sposobów na oszczędzanie pieniędzy jest wiele, właściwie każdy z nich wydaje się być dobry, pod warunkiem, że zastosujemy go w swoim życiu.

Oszczędzanie na zakupach

Często wychodzimy do sklepu i kupujemy znacznie więcej rzeczy niż potrzebowaliśmy, jaki jest na to sposób? Bardzo prosty. Wychodzenie na zakupy z listą sporządzoną jeszcze w domu, proste? Mogłoby się wydawać, że tak. Jednak znacznie trudniejsze jest ścisłe trzymanie się tej listy. Wystarczy powtarzać sobie, że jeżeli nie mamy czegoś zapisanego na liście naszych zakupów, to nie jest nam to potrzebne. Kolejnym sposobem na dobre robienie zakupów jest wybieranie ekonomicznych opakowań produktów, zwłaszcza takich, których używamy dużo. Są nieco droższe w jednorazowym zakupie, jednak na dłuższą metę na pewno zdecydowanie bardziej opłacalne, niż kilka opakowań o mniejszej zawartości. Czasami produkty, które nie są szeroko rozreklamowane zdecydowanie mniej przyciągają naszą uwagę, niż te o których z każdej strony słyszymy, że działają tak fantastycznie. Reklama kosztuje bardzo wiele, przede wszystkim nas, szarych konsumentów, nie warto płacić za reklamę, czasami okazuje się, że produkty mniej znane są zdecydowanie lepsze i przede wszystkim zdecydowanie tańsze. Oszczędzać powinniśmy także w domu, wystarczy niedokręcony kran, żarówka, której zapomnieliśmy zgasić przed wyjściem do pracy i z każdą minutą nasz portfel staje się coraz chudszy.

Wiele banków oferuje zwrot części pieniędzy za płacenie kartą. Są to tak zwane programy “moneyback” lub “payback”. Zazwyczaj stopa zwrotu jest niewielka, ale w całorocznym rozliczeniu daje możliwość zaoszczędzenia kilkuset złotych.

Read More

admin | poniedziałek, 12 marzec 2018 - 2:43 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,