A może kredyt kapitałowy?

Kapitałowa pożyczka na dom to może być znakomity sposób na konsolidację zadłużenia lub wykaraskanie się z dużych wydatków. Będziesz mógł korzystać z zabezpieczenia spłaty zgodnie z ustalonym harmonogramem płatności, o stałym oprocentowaniu. Będziesz znał dużo wcześniej odsetek za okres pożyczki. Zatem taki typ kredytu gotówkowego to może być pożyczka dla Ciebie.

Read More

admin | piątek, 28 wrzesień 2018 - 10:11 am | | Domyślne

Przykłady kredytów hipotecznych.

Kredyt hipotecznyw Banku BGŻ BNP Paribas.

Kredyt hipoteczny jakiego udziela Bank BGŻ BNP Paribas udzielany jest tylko w walucie polskiej. Można go spłacać maksymalnie przez okres 30 lat, a kredytobiorca w dniu kiedy spłaci to zobowiązanie nie powinien mieć więcej niż 75 lat. Nie ma możliwości uśrednienia wieku kredytobiorcy. Maksymalna kwota kredytu o jaką można wnioskować stanowi 80% wartości nieruchomości. Kwota minimalna pożyczki hipotecznej to 50 000 złotych, zaś maksymalna stanowi 70% wartości nieruchomości z okresem spłaty do 20 lat. Marża banku jest dosyć atrakcyjna i bank może być sporą konkurencją dla innych kredytodawców. Stopa referencyjna dla kredytu hipotecznego w złotówkach wynosi WIBOR 3M lub WIBOR 6M. Oznacza to, że stopa referencyjna zmienia się co trzy miesiące lub co pół roku. Za udzielenie kredytu hipotecznego Bank BGŻ BNP Paribas pobiera prowizję w wysokości od 0% do maksymalnie 5% pożyczonej kwoty. Za wcześniejszą spłatę kredytu przed upływem trzech lat trzeba zapłacić tytułem prowizji 3%. Po trzech latach można spłacić kredyt wcześniej bez żadnej prowizji. Bank zajmuje się wyceną nieruchomości za którą kredytobiorca również musi zapłacić. Za wycenę mieszkania zapłacimy około 270 złotych, za wycenę domu około 295 złotych, za działkę 307 złotych, a za lokal użytkowy koszt wyceny bank ustala indywidualnie. Nawet w przypadku, kiedy bank odmówi klientowi przyznania kredytu hipotecznego, za wycenę nieruchomości trzeba będzie i tak zapłacić.

Read More

admin | wtorek, 31 lipiec 2018 - 2:33 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Z jakimi instrumentami inwestycyjnymi najlepiej połączyć lokaty bankowe?

Oszczędzanie wyłącznie na lokatach bankowych to średnie rozwiązanie ze względu na stosunkowo niskie oprocentowanie. Racjonalne połączenie lokat bankowych z instrumentami rynku kapitałowego to bardzo ciekawy pomysł na udoskonalenie długoterminowych stóp zwrotu. Pojawia się jednak pytanie, z jakimi konkretnie instrumentami warto zestawiań lokaty bankowe? W artykule poznasz charakterystykę najciekawszych narzędzi inwestycyjnych, które możesz opanować dość nieźle w krótkim czasie, bez dużej wiedzy ekonomicznej.

Read More

admin | czwartek, 24 maj 2018 - 11:50 am | | Domyślne