Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Sposobów na oszczędzanie pieniędzy jest wiele, właściwie każdy z nich wydaje się być dobry, pod warunkiem, że zastosujemy go w swoim życiu.

Oszczędzanie na zakupach

Często wychodzimy do sklepu i kupujemy znacznie więcej rzeczy niż potrzebowaliśmy, jaki jest na to sposób? Bardzo prosty. Wychodzenie na zakupy z listą sporządzoną jeszcze w domu, proste? Mogłoby się wydawać, że tak. Jednak znacznie trudniejsze jest ścisłe trzymanie się tej listy. Wystarczy powtarzać sobie, że jeżeli nie mamy czegoś zapisanego na liście naszych zakupów, to nie jest nam to potrzebne. Kolejnym sposobem na dobre robienie zakupów jest wybieranie ekonomicznych opakowań produktów, zwłaszcza takich, których używamy dużo. Są nieco droższe w jednorazowym zakupie, jednak na dłuższą metę na pewno zdecydowanie bardziej opłacalne, niż kilka opakowań o mniejszej zawartości. Czasami produkty, które nie są szeroko rozreklamowane zdecydowanie mniej przyciągają naszą uwagę, niż te o których z każdej strony słyszymy, że działają tak fantastycznie. Reklama kosztuje bardzo wiele, przede wszystkim nas, szarych konsumentów, nie warto płacić za reklamę, czasami okazuje się, że produkty mniej znane są zdecydowanie lepsze i przede wszystkim zdecydowanie tańsze. Oszczędzać powinniśmy także w domu, wystarczy niedokręcony kran, żarówka, której zapomnieliśmy zgasić przed wyjściem do pracy i z każdą minutą nasz portfel staje się coraz chudszy.

Wiele banków oferuje zwrot części pieniędzy za płacenie kartą. Są to tak zwane programy “moneyback” lub “payback”. Zazwyczaj stopa zwrotu jest niewielka, ale w całorocznym rozliczeniu daje możliwość zaoszczędzenia kilkuset złotych.

Read More

admin | poniedziałek, 12 marzec 2018 - 2:43 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,